Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

O Nas

Kim jesteśmy ?

Samorząd Studentów tworzony jest przez wszystkich studentów wszystkich kierunków studiów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przedstawicielami samorządu są członkowie jego Zarządu na czele z Przewodniczącym, którego wspierają Wiceprzewodniczący z poszczególnych wydziałów Uniwersytetu, a także Koordynatorzy w poszczególnych obszarach działalności Samorządu. Są to na przykład: koordynator ds. Socjalno-bytowych; koordynator ds. Organizacji Studenckich.
 

Samorząd wybierany jest na jednoroczną kadencję przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów (RUSS), w skład której wchodzą przedstawiciele każdego roku wszystkich kierunków studiów.
 

Działalność samorządu opiera się w głównej mierze na współpracy z wieloma organami Uczelni, opiniowaniu regulaminów i rozwoju kulturalnym społeczności akademickiej. Członkowie naszej Organizacji udzielają się zarówno podczas posiedzeń Komisjach Stypendialnych, obrad Senatu Uczelni, spotkań Rad Wydziałów, jak i przy organizacji Medykaliów, czy też Otrzęsin.


Jako organizacja tworzona przez całą społeczność studentów staramy się być obecni w każdym obszarze życia akademickiego naszej Uczelni.


Samorząd Studentów swoją działalność prowadzi także w skali ogólnokrajowej, uczestnicząc w posiedzeniach Komisji Wyższej Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Komunikaty

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.


Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.


Kalendarium

Sierpień 2022

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31